ShopShopCosmeticsContact LensesMILL CREEK 2pcs New Colored Contact Lenses for Eye Anime Eye With Degree Black Contacts Lenses Halloween Pupils Makeup Contact
Shop
MILL CREEK 2pcs New Colored Contact Lenses for Eye Anime Eye With Degree Black Contacts Lenses Halloween Pupils Makeup Contact
$7.00 – $16.00Price range: $7.00 through $16.00
Add to wishlist Add to compareAsk about product
SKU: 1005009233079480
Categories: Contact Lenses, Cosmetics
Description
Package included:
1 pair contact lens (2pcs)
Specification:
Place of Origin China
Brand Name MILL CREEK
Model Number natural
Using Cycle Periods yearly
Lenses Hardness soft
Diameter :14.0~14.2mm
Center Thickness 0.09mm
Package glass bottle
Water content 40%
Materials HEMA-NVP
Base curve 8.5mm












Additional information
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 cm |
| style1 | colored pupils for natural effect eyes |
| style2 | contact lenses with graduation |
| Base curve | 8.5mm |
| Use time | 6-8Mouth(after opened) |
| Brand Name | mill creek |
| Item Type | Color Contact Lenses |
| Model Number | Beautiful Pupils |
| Material | HEMA-NVP |
| Package Quantity | TWO PIECES |
| Thickness(mm) | 0.06-0.15 mm |
| High-concerned chemical | None |
| Number of Pieces | Combo |
| External Testing Certification | ce |
| Diameter (mm) | 14.5mm |
| Contact Lenses Type | Yearly Disposable |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Be the first to review “MILL CREEK 2pcs New Colored Contact Lenses for Eye Anime Eye With Degree Black Contacts Lenses Halloween Pupils Makeup Contact” Cancel reply
Related products
-
Select options+ wishlist+ compare
Centella Asiatica Face Serum Nourish Dry Skin Smoothing Rejuvenation Skin Brightening Whitening Cream Facial Moisturizer Korean
$19.00 – $36.00Price range: $19.00 through $36.00 -
Select options+ wishlist+ compare
Enduring Women Pheromone Perfume Enhances Female Women Charm Enhance Attractiveness To Your Partner Improve Female Confidence #$
$16.00 – $157.00Price range: $16.00 through $157.001 PeiceBuy 10 gift 12 freeBuy 2 gift 1 freeBuy 3 gift 2 freeBuy 5 gift 5 free -
Select options+ wishlist+ compare
FASHION IDOL 26 Inch Long Straight Lace Front Wig With Bangs Synthetic Hair Ombre Black Blonde Highlight Cosplay Wigs For Women
$80.00Original price was: $80.00.$33.00Current price is: $33.00.#1B68HL10A-26FLPD TT4-18-24DNATHL8-T12Q-22D-22DNTPDHL8-26RNTSA4-10-23B-613CNTSN4-UN9-12RP12-16-613RT6-23CTAHL14F-56E-56ETTHL6-30X-150E -
Select options+ wishlist+ compare
VISUASHOW Aurora Color Contact Lenses Prescription Colored Contacts 1Pair Natural Cosmetic Eye Lenses for Makeup Coloured Lens
$12.00 – $16.00Price range: $12.00 through $16.00AZUEMERALDGRAPHITEHAZELLCY GRAYMARINEMELOCHREQUARTZVERDE -
Select options+ wishlist+ compare
240pcs XXS short almond-shaped gel nail tips – Ultra-soft and seamless, suitable for full coverage of small nails, nail art tool
$20.00Original price was: $20.00.$9.00Current price is: $9.00.240pcs












Reviews
There are no reviews yet.