ShopShopKitchenwareJFBONIN Stainless Steel Electric Kettle 1.8L 220V Silver Black Base Separation Desion Rust-resistant Durable for Home Travel
Shop
“Electric Handheld Blender Food Mixer Eggbeater Food Processor Kitchen Appliance Foot Mixer Baking Tools EU Plug 220V” has been added to your cart. View cart
JFBONIN Stainless Steel Electric Kettle 1.8L 220V Silver Black Base Separation Desion Rust-resistant Durable for Home Travel
$88.00 Original price was: $88.00.$44.00Current price is: $44.00.
SKU: 1005010332422319
Category: Kitchenware
Description























Additional information
| Weight | 21 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 cm |
| Brand Name | JFBONIN |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage | 220 V |
| Origin | Mainland China |
| High-concerned chemical | None |
| Scale Mark | Inwall Mark |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Style | Electric Kettle |
| Power (W) | 1500W |
| Shell Material | Stainless steel |
| Function | Safety Auto-Off Function |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Automatic Shut-off | Yes |
| Thermal | No |
| Capacity | 1.8L |
| Certification | CE |
| Material | Stainless steel |
| Heating Speed | 6-10 minutes |
| Choice | yes |
Be the first to review “JFBONIN Stainless Steel Electric Kettle 1.8L 220V Silver Black Base Separation Desion Rust-resistant Durable for Home Travel” Cancel reply
Related products
-
Select options+ wishlist+ compare
14 in 1 Multifunctional Vegetable Chopper Food Chopper Grate Food Handle Vegetable Slicer Dicer Cut Kitchen Items cocina
$34.00Original price was: $34.00.$33.00Current price is: $33.00.14 in 1 -
-
Select options+ wishlist+ compare
400W Electric Multifunctional Coffee Grinder Kitchen Cereal Nuts Beans Spices Grains Grinder Machine For Home Coffee Grinder
$96.00Original price was: $96.00.$38.00Current price is: $38.00.400W -
Select options+ wishlist+ compare
Food Processor Blender Vegetable Cutter Round Mandoline Slicer Potato Carrot Grater Slicer Chopper Blades Kitchen Tool
$34.00 – $39.00Price range: $34.00 through $39.00 -
Select options+ wishlist+ compare
NEW Automatic Food Vacuum Sealer Machine with Portable Vacuum Bags Kitchen Food Saver 220V for Freshness Preservation 2025
$57.00Original price was: $57.00.$29.00Current price is: $29.00.black EU (220V)black US (110V)












Reviews
There are no reviews yet.