Shop
High Speed Negative Ionic Hair Blower Dryer Professional Electric Salon Hot And Cold Air Hair Dryer With Diffuser
$59.00 – $61.00Price range: $59.00 through $61.00
Add to wishlist Add to compareAsk about productDescription
High Speed Negative Ionic Hair Blower Dryer Professional Electric Salon Hot And Cold Air Hair Dryer With Diffuser
Feature:
1. The wind speed and temperature have three-speed adjustment to meet different needs.
2. The fan blade can be rotated to clean the filter screen to achieve smooth air flow.
3. When blowing the hair, press the one-key cold air button to make the style more natural and lasting.
4. Moisturizing negative ion hair care, release active oxygen and millions of negative ions, keep hair shiny and soft.
5. Powerful blowing port, quickly dry hair.
6. Simple and stylish ergonomic body, comfortable hand feeling and easy operation.
7.The modulated brushless motor with low noise can bring a pleasant blowing experience.
8.The innovative micro filter can prevent fine dirt particles from entering the engine, improve the cleanliness of the hair, and extend the life of the motor.








Additional information
| Weight | 23 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 cm |
| Brand Name | ROFAELEC |
| Portability | Unfoldable handle |
| Max. Power | Less Than 1000 W |
| Model Number | 99001A |
| Function | Anion |
| Voltage | 210-240V |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Plug standard | CN |
| Choice | yes |
Related products
-
Select options+ wishlist+ compare
Mist Facial Nano Sprayer Humidifier Nebulizer Face Steamer Moisturizing Face Hydrating Skin Care Tools Moisturizing
$66.00Original price was: $66.00.$31.00Current price is: $31.00. -
Select options+ wishlist+ compare
VGR 726 New Epilator Women Shaver Mini Plucker USB Rechargeable Electric Pedicure for Face Legs Bikini
$69.00Original price was: $69.00.$34.00Current price is: $34.00.726 usb -
Select options+ wishlist+ compare
Electric Menstrual Spasm Massager Vibrator Heating Belt Suitable For Relieving Menstrual Discomfort, Keeping Waist And heating
$69.00Original price was: $69.00.$33.00Current price is: $33.00.PinkPURPLE -
-
Select options+ wishlist+ compare
Electric Shaver for Women 2-in-1 Electric Razor for Women Legs Underarm Face Pubic Hairs Rechargeable Razor Body Hair Trimmer
$19.00 – $20.00Price range: $19.00 through $20.00PinkPURPLE












Reviews
There are no reviews yet.