ShopShopWomen Grooming Tools2020 The tapered tube curling iron Ceramic inclined pear big roll of hair curlers
Shop
2020 The tapered tube curling iron Ceramic inclined pear big roll of hair curlers
$23.00 Original price was: $23.00.$16.00Current price is: $16.00.
SKU: 32382589470
Category: Women Grooming Tools
Description
100% Our products completely as well as in the picture, please rest assured to buy,
We will use the plug according to your country to send for yo









Additional information
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 cm |
| Brand Name | lobemoky |
| Max. temperature | 240 °C |
| Commodity Quality Certification | 3C |
| Min. temperature | 180 °C |
| Applicable hair | Dry |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Power (W) | 40W-59W |
| Temperature Controller | Thermostatic |
| Is Batteries Included | No |
| Diameter of thermal conductor | 21-30 mm |
| Material of thermal plate/bar | Anodized Aluminum |
| Type | Monofunctional curler |
| Service life of thermal plate/bar | 20,000-50,000 times |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210-240V |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Certification | CE |
| Size | . |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x15mm |
| Material | Plastic |
| Model Number | 20150701-1 |
| plug | EU US UK AU |
| Plug standard | Euro |
Be the first to review “2020 The tapered tube curling iron Ceramic inclined pear big roll of hair curlers” Cancel reply
Related products
-
Select options+ wishlist+ compare
4 in 1 Electric Epilator Bikini Eyebrow Nose Women Lady Facial Hair Removal Trimmer Face Body Painless Female Shaver Depilator
$23.00 – $25.00Price range: $23.00 through $25.00goldPinkRose Gold -
Select options+ wishlist+ compare
Cellulite Massager Body Slim Sculpting Machine Handheld Electric Massage gun Skin Tightening For Belly Waist Butt Arms Legs
$96.00Original price was: $96.00.$38.00Current price is: $38.00. -
Select options+ wishlist+ compare
Fashion Casual Women Top Handle Handbag High Quality Fabric Women’s Shoulder Bag Large Capacity Girls Casual Tote Bag SAC
$17.00Original price was: $17.00.$10.00Current price is: $10.00.DEEP BLUEGRAYMilky TeaPURPLESky Blue -
-
Select options+ wishlist+ compare
Mist Facial Nano Sprayer Humidifier Nebulizer Face Steamer Moisturizing Face Hydrating Skin Care Tools Moisturizing
$66.00Original price was: $66.00.$31.00Current price is: $31.00.











Reviews
There are no reviews yet.