ShopShopCosmeticsContact LensesMILL CREEK 2pcs New Colored Contact Lenses for Eye Anime Eye With Degree Black Contacts Lenses Halloween Pupils Makeup Contact
Shop
MILL CREEK 2pcs New Colored Contact Lenses for Eye Anime Eye With Degree Black Contacts Lenses Halloween Pupils Makeup Contact
$7.00 – $16.00Price range: $7.00 through $16.00
Add to wishlist Add to compareAsk about product
SKU: 1005009233079480
Categories: Contact Lenses, Cosmetics
Description
Package included:
1 pair contact lens (2pcs)
Specification:
Place of Origin China
Brand Name MILL CREEK
Model Number natural
Using Cycle Periods yearly
Lenses Hardness soft
Diameter :14.0~14.2mm
Center Thickness 0.09mm
Package glass bottle
Water content 40%
Materials HEMA-NVP
Base curve 8.5mm












Additional information
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 cm |
| style1 | colored pupils for natural effect eyes |
| style2 | contact lenses with graduation |
| Base curve | 8.5mm |
| Use time | 6-8Mouth(after opened) |
| Brand Name | mill creek |
| Item Type | Color Contact Lenses |
| Model Number | Beautiful Pupils |
| Material | HEMA-NVP |
| Package Quantity | TWO PIECES |
| Thickness(mm) | 0.06-0.15 mm |
| High-concerned chemical | None |
| Number of Pieces | Combo |
| External Testing Certification | ce |
| Diameter (mm) | 14.5mm |
| Contact Lenses Type | Yearly Disposable |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Be the first to review “MILL CREEK 2pcs New Colored Contact Lenses for Eye Anime Eye With Degree Black Contacts Lenses Halloween Pupils Makeup Contact” Cancel reply
Related products
-
Select options+ wishlist+ compare
5 In 1 Facial Serum Fade Fine Lines Firming Skin Shrink Pores Moisturizing Brightning Vitamin C Hyaluronic Acid Face Serum
$5.00 – $13.00Price range: $5.00 through $13.00 -
Select options+ wishlist+ compare
8Pcs Clip Ins 4/27 Highlight Color Straight Clip In Human Hair Extensions Brazilian Human Hair Clip In Hair Extensions 120G/Pack
$41.00 – $206.00Price range: $41.00 through $206.00#1B246p4-27p8-613 -
Select options+ wishlist+ compare
FASHION IDOL 26 Inch Long Straight Lace Front Wig With Bangs Synthetic Hair Ombre Black Blonde Highlight Cosplay Wigs For Women
$80.00Original price was: $80.00.$33.00Current price is: $33.00.#1B68HL10A-26FLPD TT4-18-24DNATHL8-T12Q-22D-22DNTPDHL8-26RNTSA4-10-23B-613CNTSN4-UN9-12RP12-16-613RT6-23CTAHL14F-56E-56ETTHL6-30X-150E -
Add to cart+ wishlist+ compare
7Days Nail Fungus Treatment Serum Ginger Anti-infective Paronychia Onychomycosis Toe Foot Nail Fungal Repair Gel Hand Foot Care
$13.00Original price was: $13.00.$12.00Current price is: $12.00. -
Select options+ wishlist+ compare
Clip Ins Straight Seamless Brazilian Human Hair Extensions Natural Color Invisible Clip In Hair Extension 16-26 Inches For Women
$39.00 – $206.00Price range: $39.00 through $206.00Ash BrownBlondeDark brownHighlight BrownJet BlackLight brownMedium BrownNatural Blackp8-613












Reviews
There are no reviews yet.