ShopShopWomen Grooming ToolsKemei Women Epilator Electric Hair Removal Facial Body Lady Leg Bikini Legs Arms Armpit Hair Remover Underarms Rechargeable
Shop
Kemei Women Epilator Electric Hair Removal Facial Body Lady Leg Bikini Legs Arms Armpit Hair Remover Underarms Rechargeable
$23.00 – $28.00Price range: $23.00 through $28.00
Add to wishlist Add to compareAsk about product
SKU: 3256805381351838
Category: Women Grooming Tools
Description
Additional information
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 cm |
| Brand Name | Kemei |
| Power Type | From mains or battery |
| Power Source | Rechargeable |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Epilator Type | Disk |
| Function | Backlight |
| Number of speeds | 1 |
| Battery сharging time | more than 2 hours |
| Number of nozzles | 3 – 4 pcs |
| Item Type | Epilator |
| Material | ABS |
| Battery Life | 31 – 50 minutes |
| Nozzles | Trimmer attachment |
| Certification | CE |
| Size | 3in1 |
| Number of tweezers | up to 30 |
| Nozzle type | Metal |
| Power | 3 W |
| Voltage | 100-240v~50/60Hz |
| Charger | USB Charger |
| Charging time | 8 hours |
| Usage time | 45 minutes |
| Model | KM-1207 |
| Use | BODY |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Be the first to review “Kemei Women Epilator Electric Hair Removal Facial Body Lady Leg Bikini Legs Arms Armpit Hair Remover Underarms Rechargeable” Cancel reply
Related products
-
Select options+ wishlist+ compare
Mist Facial Nano Sprayer Humidifier Nebulizer Face Steamer Moisturizing Face Hydrating Skin Care Tools Moisturizing
$66.00Original price was: $66.00.$31.00Current price is: $31.00. -
Select options+ wishlist+ compare
KIPOZI Perfect For Any Hair Type Titanium Flat Iron Hair Straightener with Digital LCD Display Dual Voltage Instant Heating Iron
$29.00 – $33.00Price range: $29.00 through $33.00Rosegold -
Select options+ wishlist+ compare
3-in-1 Hair Styling Tool with 110000 RPM Air Brush, Negative Ion Hair Care Dryer, Multifunctional Hair Styling Comb for Blow Dry
$42.00 – $57.00Price range: $42.00 through $57.003in1 high speed3in1 Uniform SpeedHigh speed protect -
Select options+ wishlist+ compare
VGR Hair Remover Professional Epilator Electric Leg Body Rechargeable Underarms Portable Two Speeds Epilator for Women V-705
$19.00Green with boxGreen without boxpink with boxpink without box -
Select options+ wishlist+ compare
Electric Menstrual Spasm Massager Vibrator Heating Belt Suitable For Relieving Menstrual Discomfort, Keeping Waist And heating
$69.00Original price was: $69.00.$33.00Current price is: $33.00.PinkPURPLE












Reviews
There are no reviews yet.