ShopShopWomen Grooming ToolsKemei Women Epilator Electric Hair Removal Facial Body Lady Leg Bikini Legs Arms Armpit Hair Remover Underarms Rechargeable
Shop
Kemei Women Epilator Electric Hair Removal Facial Body Lady Leg Bikini Legs Arms Armpit Hair Remover Underarms Rechargeable
$23.00 – $28.00Price range: $23.00 through $28.00
Add to wishlist Add to compareAsk about product
SKU: 3256805381351838
Category: Women Grooming Tools
Description
Additional information
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 cm |
| Brand Name | Kemei |
| Power Type | From mains or battery |
| Power Source | Rechargeable |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Epilator Type | Disk |
| Function | Backlight |
| Number of speeds | 1 |
| Battery сharging time | more than 2 hours |
| Number of nozzles | 3 – 4 pcs |
| Item Type | Epilator |
| Material | ABS |
| Battery Life | 31 – 50 minutes |
| Nozzles | Trimmer attachment |
| Certification | CE |
| Size | 3in1 |
| Number of tweezers | up to 30 |
| Nozzle type | Metal |
| Power | 3 W |
| Voltage | 100-240v~50/60Hz |
| Charger | USB Charger |
| Charging time | 8 hours |
| Usage time | 45 minutes |
| Model | KM-1207 |
| Use | BODY |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Be the first to review “Kemei Women Epilator Electric Hair Removal Facial Body Lady Leg Bikini Legs Arms Armpit Hair Remover Underarms Rechargeable” Cancel reply
Related products
-
Select options+ wishlist+ compare
VGR Hair Remover Professional Epilator Electric Leg Body Rechargeable Underarms Portable Two Speeds Epilator for Women V-705
$19.00Green with boxGreen without boxpink with boxpink without box -
Select options+ wishlist+ compare
High Speed Negative Ionic Hair Blower Dryer Professional Electric Salon Hot And Cold Air Hair Dryer With Diffuser
$59.00 – $61.00Price range: $59.00 through $61.00PURPLESilver -
Select options+ wishlist+ compare
Fashion Casual Women Top Handle Handbag High Quality Fabric Women’s Shoulder Bag Large Capacity Girls Casual Tote Bag SAC
$17.00Original price was: $17.00.$10.00Current price is: $10.00.DEEP BLUEGRAYMilky TeaPURPLESky Blue -
Select options+ wishlist+ compare
Electric Menstrual Spasm Massager Vibrator Heating Belt Suitable For Relieving Menstrual Discomfort, Keeping Waist And heating
$69.00Original price was: $69.00.$33.00Current price is: $33.00.PinkPURPLE -
Select options+ wishlist+ compare
50ML Facial Steamer Nano Steamer Hot Sprayer Face Humidifier Skin Moisturizing Pores Cleansing Skin Deep Hydration Control Oil
$84.00Original price was: $84.00.$41.00Current price is: $41.00.EU PLUG












Reviews
There are no reviews yet.