BAMOER D Color VVS1 EX Moissanite Flower Ring 1ct Round Moissanite Diamond Solitaire Engagement 925 Sterling Silver Rings For Wo
$39.00 Original price was: $39.00.$26.00Current price is: $26.00.
SKU: 3256807894086635
Category: Jewelry
Description
Additional information
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 cm |
| Brand Name | bamoer |
| Origin | Mainland China |
| Certificate | Yes |
| Item Weight | 2.5 g |
| CertificateType | GDTC |
| High-concerned chemical | None |
| Metals Type | Silver |
| Metal Stamp | 925,Sterling |
| Gender | Women |
| Fine or Fashion | Fine |
| Rings Type | Wedding Bands |
| Setting Type | Prong Setting |
| Item Type | Rings |
| Style | Classic |
| Side Stone | Other Artificial material |
| Certificate Number | original design |
| Model Number | MSR065 |
| is_customized | No |
| Occasion | Wedding |
| Shapepattern | Plant |
| Moissanite Color | D color |
| Moissanite Clarity | VVS1 |
| Moissanite Cut | EX |
| Main Stone | Moissanite |
| Stone Size | 0.65*0.65cm (1.0CT) |
| Wholesale | Accepted, contact get wholesale price |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"49.3","inch":"19.41"},"size":"5","vid":698},{"length":{"cm":"51.9","inch":"20.43"},"size":"6","vid":1394},{"length":{"cm":"54.4","inch":"21.42"},"size":"7","vid":3434},{"length":{"cm":"57","inch":"22.44"},"size":"8","vid":699},{"length":{"cm":"59.5","inch":"23.43"},"size":"9","vid":350262},{"length":{"cm":"62.1","inch":"24.45"},"size":"10","vid":1583}]} |
Be the first to review “BAMOER D Color VVS1 EX Moissanite Flower Ring 1ct Round Moissanite Diamond Solitaire Engagement 925 Sterling Silver Rings For Wo” Cancel reply
Related products
-
Select options+ wishlist+ compare
5pcs Stones Moissanite Diamond Ring for Woman Silver 925 100% Rose Gold Plated Fine Jewelry with Certified Engagement Gifts
$161.00Original price was: $161.00.$45.00Current price is: $45.00. -
-
Select options+ wishlist+ compare
YM Necklace For Women Dubai Gold Plated Lion’s Head Jewelry Sets Cuff Bangles Rings Fashion Dangle Earrings for Banquet Party
$42.00 – $43.00Price range: $42.00 through $43.00 -
Select options+ wishlist+ compare
Fashion Ethiopia Dubai Women Gold Color Jewelry Sets Blue Pendant Necklace Earrings Bracelet Ring Sets Party Gifts
$14.00 – $16.00Price range: $14.00 through $16.00 -
Select options+ wishlist+ compare
Middle East 4 pieces/batch of copper openable bracelets, Dubai women’s fashion jewelry, Ethiopian bride wedding gift
$97.00Original price was: $97.00.$19.00Current price is: $19.00.












Reviews
There are no reviews yet.