Description
This is Asian size, 1cm = 0.394″, 1″ = 2.54cm.
Due to manual measurement, there may be an error of 1-2 cm.
M, Bust 95cm, Length 55cm
L, Bust 100cm, Length 57cm
XL, Bust 105cm, Length 59cm
















Additional information
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 cm |
| Brand Name | ATBHCMAC |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | COTTON |
| Decoration | None |
| Collar | O-Neck |
| Closure Type | Pullover |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| Style | Casual |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Patchwork |
| Fit Type | Loose |
| Origin | Mainland China |
| CN | Hebei |
| Season | Autumn/Winter |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Age | 25-34 |
| Craft of Weaving | Knit |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | Thick |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Material Composition | 100% cotton |
| Pattern | Loose-fitting |
| Release Date | Autumn 2025 |
| Percentage of Material | 95% above |
| Gender | Women |
| Model Number | 1142 50 |
| Yarn Thickness | Fine yarn |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"95","inch":"37.40"},"size":"M","vid":361386},{"length":{"cm":"100","inch":"39.37"},"size":"L","vid":361385},{"length":{"cm":"105","inch":"41.34"},"size":"XL","vid":100014065}]} |
Be the first to review “Autumn and winter women’s 100% pure cotton sweater casual O-neck knitted pullover loose color matching hot selling women’s top” Cancel reply
Related products
-
Select options+ wishlist+ compare
Bras for Women Seamless Backless Underwear Sexy Lingerie 3/4 Cup Bralette Top Wireless Brassiere Intimates Japanese Simple Bra
$6.00Original price was: $6.00.$5.00Current price is: $5.00.Beige -
Select options+ wishlist+ compare
3PCS Ice Silk Seamless Skin-friendly Breathable Briefs Women Sports Yoga Panties Women Underwear
$11.00 – $12.00Price range: $11.00 through $12.00ABCDEFG -
Select options+ wishlist+ compare
3Pcs/Lot Panties Women Cotton Breathable Underwear Girls Briefs Ladies Lingeries Female Graphene Antibacterial Crotch Underpants
$6.00 – $7.00Price range: $6.00 through $7.003 pcs any colora001a002a003a004a005a006a007a008a009a010a011a012a013a014a015a016a017a018a019a020a021a022a023a024a025a026a027 -
-
Select options+ wishlist+ compare
Casual Loose Long Sleeved Solid Color Square Neck Women’s T-shirt Daily Office Elegant Commuting Style Autumn Top
$17.00 – $20.00Price range: $17.00 through $20.00GRAY












Reviews
There are no reviews yet.