2CT GRA Certified Moissanite Ring for Women 8MM Brilliant Diamond Wedding Finger Rings 925 Sterling Silver Band Plated 18K Gold
$185.00 Original price was: $185.00.$87.00Current price is: $87.00.
Description
Sweetrain 2CT GRA Certified Moissanite Ring for Women 8MM Brilliant Diamond Wedding Finger Rings 925 Sterling Silver Band Plated 18K Gold
Main Stone: 2ct/8mm Moissanite
Side Stone: Zircon
Clarity:VVS1
Cut: Excellent
Use For : Party Wedding and Birthday
Package: Ring+Gift Box
Certificate: GRA Certificate















Additional information
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 cm |
| Origin | Mainland China |
| Certificate | Yes |
| Item Weight | Other |
| Main Stone | Moissanite |
| CertificateType | NGSTC |
| High-concerned chemical | None |
| Metals Type | Silver |
| Metal Stamp | 925,Sterling |
| Gender | Women |
| Fine or Fashion | Fine |
| Rings Type | Wedding Bands |
| Setting Type | Prong Setting |
| Item Type | Rings |
| Style | TRENDY |
| Side Stone | Zircon |
| Certificate Number | See The GRA Certificate |
| Model Number | TRM00667-R |
| is_customized | Yes |
| Occasion | Wedding |
| Shapepattern | Geometric |
| Brand Name | Sweetrain |
| Fine Women Rings | Moissanite Wedding Rings |
| Cool Punk Women's Rings | 925 Sterling Silver Rings |
| 2mm Moissanite Diamond | None Fade, Oxidized, Rust or Allergy (Nickel and Lead free) |
| 18k gold plated | D color VVS |
| Occasions | Wedding/Engagement/Party/Holiday/Christmas Day |
| Gift for | Mother/Lover/Wife/Girl Friend/Daughter |
| Factory | Yes , Support Drop Shipping and Wholesale |
| Express Free Shipping | Anillos |
| Moissanite Size | 8mm/2ct |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"47mm","inch":"47mm"},"size":"4","vid":-70},{"length":{"cm":"48mm","inch":"48mm"},"size":"4.5","vid":-71},{"length":{"cm":"49mm","inch":"49mm"},"size":"5","vid":-72},{"length":{"cm":"51mm","inch":"51mm"},"size":"5.5","vid":-73},{"length":{"cm":"52mm","inch":"52mm"},"size":"6","vid":-74},{"length":{"cm":"53mm","inch":"53mm"},"size":"6.5","vid":-75},{"length":{"cm":"54mm","inch":"54mm"},"size":"7","vid":-76},{"length":{"cm":"56mm","inch":"56mm"},"size":"7.5","vid":-77},{"length":{"cm":"57mm","inch":"57mm"},"size":"8","vid":-78},{"length":{"cm":"58mm","inch":"58mm"},"size":"8.5","vid":-79},{"length":{"cm":"59mm","inch":"59mm"},"size":"9","vid":-80},{"length":{"cm":"61mm","inch":"61mm"},"size":"9.5","vid":-81},{"length":{"cm":"62mm","inch":"62mm"},"size":"10","vid":-82}]} |
Related products
-
Select options+ wishlist+ compare
5pcs Stones Moissanite Diamond Ring for Woman Silver 925 100% Rose Gold Plated Fine Jewelry with Certified Engagement Gifts
$161.00Original price was: $161.00.$45.00Current price is: $45.00. -
Select options+ wishlist+ compare
Fashion Ethiopia Dubai Women Gold Color Jewelry Sets Blue Pendant Necklace Earrings Bracelet Ring Sets Party Gifts
$14.00 – $16.00Price range: $14.00 through $16.00 -
Select options+ wishlist+ compare
Vintage Wide Elastic Bangle Natural Stone Inlaid Blue Green Color Bracelet Antique Jewelry Bracelets for Women Retro Accessories
$36.00Original price was: $36.00.$33.00Current price is: $33.00. -
Select options+ wishlist+ compare
Luxury Dubai Gold Wedding Jewelry Set 21k Gold Plated Italian Fashion Cuff Bracelet Ring Ethiopian Women Party Bangles
$35.00 – $39.00Price range: $35.00 through $39.00 -
Select options+ wishlist+ compare
Fashion Jewelry Sets Gold Color Necklace And Earrings For Women 4 Pieces Jewelry Set
$119.00Original price was: $119.00.$51.00Current price is: $51.00.












Reviews
There are no reviews yet.